O společnosti Essentra Components

Essentra plc patří do indexu FTSE 250 a je předním mezinárodním výrobcem a dodavatelem klíčových komponentů a řešení. Essentra se zaměřuje na výrobu a distribuci velkých objemů stěžejních komponentů, které slouží odběratelům v celé řadě koncových trhů a zeměpisných oblastí.

Komponenty

Divize Components (Komponenty) je předním světovým výrobcem a distributorem plastových vstřikovaných dílů, dílů máčených v PVC a kovových komponentů. Provozní jednotky ve 29 zemích poskytují servis široké odběratelské základně. Zabezpečují rychlé dodávky produktů pro řadu výrobních odvětví, jako je například výroba strojů a zařízení, automobilový průmysl, konstrukce a montáže, elektronika a telematika.

Divize Pipe Protection Technologies (Ochrana potrubí) se specializuje na výrobu vysoce kvalitních inovativních komponentů z materiálů syntetická pryskyřice, technické termoplasty a polymerové směsi a dodává široké základně koncových zákazníků. Provozy ve čtyřech zemích spolu s rozsáhlou distribuční sítí zabezpečují služby odběratelům po celém světě.

Divize Essentra Extrusion je předním výrobcem zakázkových vytlačovaných profilů. Firma sídlí v Nizozemí a nabízí komplexní služby od návrhu řešení až po výrobu. Jako jedna z prvních společností na vytlačované plasty fungující od roku 1956 je Essentra jedním z nejzkušenějších evropských dodavatelů vytlačovaných dvoj- a třívrstvých výlisků pro všechna průmyslová odvětví.

Divize Security (Zabezpečení a identifikace) disponuje rozsáhlým portfoliem produktů a služeb včetně tiskáren, softwaru a spotřebního zboží od předních výrobců.

Obaly pro zdravotnictví a osobní hygienu

Přední mezinárodní dodavatel obalů a řešení autentizace pro akciové společnosti ve farmaceutickém a zdravotnickém průmyslu, odvětví osobní hygieny a speciálních obalů. Divize se zaměřuje na inovace s přidanou hodnotou, kvalitu a servis. Poskytuje široké portfolio produktů a řešení, která zahrnují např. kartony, pásky, letáky, fólie, štítky a řešení na ověřování totožnosti.

Divize Speciální pásky se specializuje na technologie lepení různorodých materiálů v mnoha oblastech využití. Téměř 3 000 adhezivních produktů od firmy Essentra připravených k okamžité expedici splňuje náročné požadavky na spolehlivost. Sortiment tvoří například pěnové, magnetické a akrylové silně lepící pásky, suché zipy a protiskluzové pěny.

Filtrační produkty

Jediný celosvětový nezávislý dodavatel cigaretových filtrů. Devět provozoven na různých místech světa, včetně technologického centra podporovaného místními vývojovými středisky, vytváří flexibilní, strategicky umístěnou infrastrukturu pro spolupráci s tabákovým průmyslem. Tato divize dodává široký sortiment kvalitních, hodnotných, inovativních filtrů, obalová řešení pro ručně balené cigarety a poskytuje analytické laboratorní služby pro měření ingrediencí.

Essentra Porous Technologies je přední světová firma v oblasti vývoje a výroby komponentů pro systémy manipulace s kapalinami na základě souboru technologií, mezi které patří pojená a netkaná vlákna, pěnové polyuretany a porézní plasty. Jako představitel inovací v oblasti zdravotnické, spotřebitelské i průmyslové dodává tato divize klíčové komponenty pro široké spektrum využití, od lékařských diagnostických testů až po pokročilé obvazové podušky, inkoustové kazety do tiskáren, zapisovací přístroje, čisticí pokojové ubrousky a osvěžovače vzduchu. Celosvětová síť společnosti Essentra s centrálou v Británii působí ve 33 zemích a má okolo 9 000 zaměstnanců, 53 hlavních výrobních závodů, 64 prodejních a distribučních provozů a 5 výzkumných a vývojových středisek. Pro další informace navštivte prosím www.essentraplc.com.